W łazienkach w blokach na małej powierzchni trzeba zmieścić wiele sprzętów. Najczęściej, poza toaletą oraz umywalką, znajdują się w niej prysznic i pralka. Jak urządzić takie wnętrze? Sprawdź pomysły, które pomogą Ci w jej aranżacji!

Aranżacja małej łazienki w bloku – jak ją optycznie powiększyć?

Gdy łazienka jest niewielka, w takim przypadku głównym celem podczas jej urządzania jest wybranie takich materiałów i mebli, by była ona optycznie większa. O czym warto wtedy pamiętać?

 

Aby optycznie powiększyć łazienkę, warto zastosować poniższe triki:

  • Jasne płytki ścienne, które będą obijały światło – płytki na podłodze mogą być nieco ciemniejsze, lecz warto unikać tych bardzo ciemnych.
  • Meble w jasnych kolorach – biały, jasnoszary, beżowy, jasne wybarwienia drewna.
  • Meble podwieszane albo ustawione na wysokich nóżkach.
  • Duże lustro, najlepiej montowane bezpośrednio do ściany.
  • Unikaj dużych motywów graficznych, które spowodują, że wnętrze będzie wyglądało na przytłoczone.
  • Odsłoń okno – aranżacja małej łazienki z oknem nie powinna powodować jego zasłonięcia, ponieważ wpuszcza ono światło do wnętrza. Jako osłonę można wybrać białe żaluzje lub rolety rzymskie.

 

Mała łazienka – jakie meble wybrać?

Gdy łazienka jest mała, w takim przypadku przeznaczone do niej meble muszą być w pierwszej kolejności dopasowane do niej pod kątem wymiarowym.

 

Mała łazienka najlepiej będzie prezentować się z jasnymi meblami odsłaniającymi podłogę – podwieszanymi albo na nóżkach. Wygląd mebli najlepiej dopasować wtedy do aranżacji wnętrza.

 

Świetnym wyborem będzie szafka pod umywalkę stojącą – daje ona dużo miejsca na blacie, ułatwiając przechowywanie, natomiast pod nim można także ukryć dodatkowe szuflady, półki, szafki.

 

W małym wnętrzu świetnie sprawdzi się także szafka typu słupek, która nie zajmuje dużo czasu, a także szafka z lustrem wisząca nad umywalką.

 

Prysznic w małej łazience

W małych łazienkach najczęściej montowany jest prysznic. By powiększyć ją optycznie, warto zdecydować się na prysznic bez brodzika albo z niskim brodzikiem, który oddzielony jest o łazienki przezroczystą taflą szkła.

 

Mała łazienka w bloku – gdzie ustawić pralkę?

Przygotowując projekt małej łazienki z prysznicem, warto także znaleźć odpowiednie miejsce na pralkę. Znakomitym rozwiązaniem będzie w tym przypadku ustawienie jej pod blatem.

 

Oświetlenie do małej łazienki

Nie można także zapominać o odpowiednim oświetleniu małej łazienki. Poza głównym źródłem światła jak lampa wisząca albo plafon warto zdecydować się także na dodatkowe lampy, na przykład na kinkiety przy lustrze albo na podwieszane lustro.

 

Ciekawy efekt daje także wykorzystanie oświetlenia LED – oczek ledowych montowanych w suficie oraz ozdobnych listew świetlnych tworzących z taśm LED umieszczanych w ścianach i podłodze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 + dwanaście =