Praca w home office jest dzisiaj codziennością. W czasach koronawirusa wiele firm wydelegowało swoich pracowników do pracy w domach. Warto wtedy zadbać o ergonomię takiej pracy. Gdy odbywa się ona w głównej mierze przy biurku, podstawa to odpowiedni fotel biurowy. Na co warto zwrócić wtedy szczególną uwagę?

 

Aby praca w domu była komfortowa i jednocześnie wydajna i bezpieczna, należy zadbać o wybór odpowiedniego wyposażenia. Do pracy przy komputerze oraz innych prac odbywających się w pozycji siedzące konieczny będzie odpowiedni fotel biurowy. Jako że w sprzedaży można znaleźć wiele różnych modeli takich mebli, aktualnie bardzo często pojawia się pytanie – co kupić? Podpowiadamy, jakie fotele obrotowe mogą sprawdzić się podczas pracy w home office.

 

Praca przy biurku – zagrożenie dla kręgosłupa

Osoby wykonujące swoje obowiązki w pozycji siedzącej muszą pamiętać o tym, że są w wyższym stopniu narażone na dolegliwości ze strony kręgosłupa. Ten narząd ludzkiego ciała nie przepada za ciągłym przebywaniu w tej samej pozycji, co może prowadzić do bólu, a nawet poważniejszych problemów – zwyrodnień, skrzywień. Aby temu zapobiegać, należy przede wszystkim pamiętać o właściwej ergonomii pracy.

 

Ergonomiczne fotele biurowe to podstawa w pracy przy biurku – niezależnie od zajmowanego stanowiska. Również warto zadbać o właściwe siedzisko w home office, czyli podczas wykonywania obowiązków w domu. Na co warto zwrócić wtedy szczególną uwagę?

 

Dobry fotel biurowy do pracy w domu

Aktualnie w sprzedaży czekają rozmaite fotele obrotowe przeznaczone do pracy przy biurku. Należy jednak pamiętać o tym, że nie każdy z nich jest polecany. Wynika to z faktu, że może on nie posiadać ergonomicznej konstrukcji, a tym samym może nie zapewnić właściwego wsparcia dla całej sylwetki podczas pracy w pozycji siedzącej.

 

Ergonomiczna sylwetka to taka, która sprzyja bezpiecznej, komfortowej pracy. Plecy są wtedy oparte o oparcie fotela, nogi zgięte są pod kątem 90 stopni w kolanach, a stopy spoczywają na podłożu. Plecy powinny być wyprostowane i wsparte w okolicy lędźwiowej.

 

Taka pozycja sprzyja bezpiecznej pracy, ale pracownik musi pamiętać o tym by nie przebywać w niej stale. Przynajmniej raz na godzinę należy wstać od biurka i rozruszać się, by zapobiegać bólom mięśni i pleców.

 

Aby przyjąć pozycję ergonomiczną, potrzebny jest odpowiedni fotel obrotowy, który to umożliwi. Na co należy zwrócić wtedy szczególną uwagę?

 

Cechy dobrego fotela biurowego:

  • właściwie wyprofilowane oparcie – powinny posiadać wcięcie w okolicy lędźwiowej, aby podtrzymywać kręgosłup
  • odpowiednia głębokość siedziska – musi być dopasowana do wzrostu użytkownika, aby jego nogi mogły swobodnie zginać się w kolanach przy jednoczesnym oparciu się o oparcie
  • podłokietniki z opcją regulacji – dzięki niej można łatwo dopasować je do sylwetki
  • regulacja wysokości siedziska – dopasowana płynnie do wzrostu
  • stabilna podstawa jezdna – wspomaga bezpieczną pracę, kółka powinny być dostosowane do typu podłoża
  • odpowiednia tapicerka – do pracy przy biurku najlepiej nadają się te fotele, które wykończone są tkaninami o przewiewnej fakturze

 

Oczywiście, fotel biurowy do pracy w domu powinien być także estetyczny. Tutaj do dyspozycji jest wiele ciekawych modeli, które można łatwo dopasować do aranżacji wnętrza, na przykład do stylistyki skandynawskiej, loft czy też klasycznego wystroju.

 

Aktualnie dobre fotele obrotowe przeznaczone do pracy w warunkach domowych można zakupić również w sklepach internetowych. Do dyspozycji jest wiele ofert – także z opcją darmowej wysyłki oraz zwrotu, dlatego zamówienie wygodnego, ergonomicznego, a także estetycznego mebla nie jest żadnym problemem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − 8 =