Meble barowe stanowiące podstawowe wyposażenie lokali gastronomicznych coraz częściej są również wykorzystywane do aranżacji mieszkań. Ważne jest jednak, aby je odpowiednio dopasować do stylu, w jakim jest zaaranżowane nasze mieszkanie.Jakie meble barowe doskonale sprawdzą się w domowych warunkach?

Rodzaje mebli barowych

W pierwszej kolejności zastanówmy się, jakie są rodzaje mebli barowych. W tym wypadku możemy zastanowić się nad zaadaptowaniem do domowych potrzeb stołów barowych, krzeseł i hokerów, barków, czy też sof barowych. Wybór jest tutaj naprawdę duży i tylko od naszych preferencji zależy, jakie meble barowe wybierzemy do naszego mieszkania.

Meble barowe do domu – jakie znajdują zastosowanie?

Meble barowe do domuZastanówmy się więc, jakie meble barowe doskonale sprawdzą się w domowych warunkach. Na początek weźmy pod uwagę tzw. hokery. To wysokie krzesła barowe, zwykle dostawiane do lady barowej. W domowych warunkach świetnie sprawdzą się dostawione choćby do wyspy kuchennej. Przy czym tę kwestię należy zaplanować jeszcze podczas projektowania wyspy. Wówczas należy bowiem podjąć decyzję o wygospodarowaniu odpowiedniej przestrzeni pod blatem, która pozwoli na swobodne korzystanie z hokerów.

W zależności od wystroju wnętrza w naszej jadalni doskonale mogą się również sprawdzić stoły barowe. Zazwyczaj są to meble drewniany utrzymane w klasycznej stylistyce. Ciekawy pomysłem może być również zastosowanie w salonie ciężkie, skórzanej sofy barowej. Dodatkowo możemy również pomyśleć o barku, który będzie nie tylko meblem niezwykle praktycznym, ale również może stanowić idealne uzupełnienie całej aranżacji pomieszczenia.

Kolejnym meblem typowo barowym, który może znaleźć zastosowanie w domu jest także barek. Może on stanowić ciekawy element aranżacyjny w salonie. Dodatkowo będzie pełnił niezwykle praktyczną funkcję. Mianowicie rozwiąże nam problem przechowywania alkoholu. Butelki drogich alkoholi w stylowym barku będą się prezentowały niezwykle elegancko. Warto pamiętać o tym, aby barek był odpowiednio dopasowany do stylu, w jakim jest urządzony jest cały salon.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście + dziewiętnaście =