Nie wiesz, jakie meble do salonu wybrać? Sprawdź style, rodzaje i funkcje mebli salonowych razem z nami, aby kupić te najlepsze!

Rodzaje mebli do salonu – co kupić?

Salon to pomieszczenie wielofunkcyjne, dlatego wybierając meble salonowe, musimy zwrócić uwagę na jego przeznaczenie. Jakie meble kupowane są do salonu?

 

  1. Meble wypoczynkowe

To podstawowy tym mebli kupowanych do salonu. Wybierane są kanapy, fotele, krzesła fotelowe, narożniki, które dostępne są w różnych kształtach, wymiarach i stylach.

 

  1. Stoliki i stoły

Podstawa to stolik kawowy – można wybrać jeden albo kilka, na przykład po to, aby dostawić stolik do kanapy albo fotela. Druga opcja to stół standardowy, gdy salon ma pełnić także funkcję jadalni. Alternatywa to rozkładana ława do salonu.

 

  1. Meble do przechowywania

Zalicza się do nich szeroka gama mebli, na przykład jak regały, szafki, witryny, komody, wiszące półki, szafy z drzwiami przesuwnymi, które pomagają w przechowywaniu.

 

Jaki styl mebli salonowych dobrać?

Wybierając meble do salonu, należy dopasować ich styl do aranżacji całego wnętrza. Dzięki temu będzie można uzyskać atrakcyjnie wyglądającą, spójną przestrzeń, która sprawi, że pomieszczenie będzie prezentowało się efektownie.

 

W sklepach na klientów czekają różnorodne meble do wyboru, dlatego można łatwo dostosować je do aranżacji wnętrza. Co wybrać?

 

Nowoczesne meble do salonu

Najczęściej kupowane są dzisiaj nowoczesne meble do salonu, które wyróżniają się prostym, ale gustownym wyglądem.

 

Nowoczesne meble najczęściej wykonane są z materiałów jak płyty meblowe wykończone na wysoki połysk, elementy metalowe, lite drewno, szkło czy tworzywa sztuczne. Gdy chodzi z kolei o meble wypoczynkowe, dominują te o geometrycznych formach, bez zbędnych ozdobników.

 

Meble do salonu klasyczne

Klasyczna aranżacja salonu to przede wszystkim meble z drewna albo z jego imitacji. Często są one także dekoracyjnie wykończone, na przykład frezowane, mają wzorzyste, żakardowe obicia.

 

Do tradycyjnie urządzonego wnętrza można wybrać klasyczne meblościanki do salonu, ale również zdecydować się na meble jak antyki oraz meble stylizowane na antyki. Bardzo popularne są także meble w stylu rustykalnym – shabby chic, które pozwalają na stworzenie efektu wiejskiej sielanki.

salon

Meble do salonu – pojedyncze czy zestaw?

W sklepach można znaleźć pojedyncze meble lub też można zdecydować się na zestaw mebli do salonu. Co kupić?

 

Zakupienie zestawu pozwala na uzyskanie spójnego efektu bez wysiłku. Warto wtedy zdecydować się na meble modułowe, które obejmują różne rodzaje elementów, na przykład szafek, regałów, komód, które do siebie pasują. Podobnie można postąpić w przypadku mebli wypoczynkowych z jednej serii.

 

Gdy chcemy uzyskać efekt artystycznego miszmaszu, ale także wypełnić wnętrze niebanalnym meblami, warto poszukiwać pojedynczych egzemplarzy. Wtedy warto pamiętać o tym, by dopasować je do wystroju, aby efekt nie był chaotyczny.

 

Funkcje mebli salonowych

Meble w salonie mogą pełnić różnorodne funkcje, a dzięki nim mogą także pomagać w codziennym korzystaniu z wnętrza. Na jakie meble warto zwrócić uwagę?

 

Ława do salonu

Spełnia ona jednocześnie funkcję stolika kawowego, natomiast po rozłożeniu może stać się wygodnym stołem na rodzinny obiad albo na przyjęcie.

 

Rozkładany narożnik lub kanapa

Razem z nim można uzyskać dodatkową przestrzeń do snu, na przykład w małej kawalerce bez sypialni albo wtedy, gdy przyjadą goście.

 

Szafy na wymiar

Można urządzić je według swoich potrzeb tak, aby spełniały one określone funkcje, na przykład były dopasowane do przechowywania konkretnych przedmiotów jak ubrania, sprzęty sportowe, sprzęty używane podczas sprzątania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem + piętnaście =