Szukasz pomysłu na udekorowanie łazienki, ale nie chcesz sięgać po kafelki? Postaw na efektowne panele szklane, które doskonale nadają się do wykończenia tego wnętrza!

Dlaczego warto wybrać panele szklane do łazienki?

Efektowne panele ze szkła, które mogą być wykończone wieloma wzorami, wspaniale nadają się do kuchni nad blat, ale również wybierane są one coraz częściej do łazienek. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

 

Panele szklane są przede wszystkim prostym sposobem na efektowną dekorację wnętrza. Mogą prezentować rajski widok, wodospad lub też efektowny motyw nawiązujący do Spa. Popularne są także panele o abstrakcyjnych wzorach, które idealnie nadają się do współczesnych aranżacji.

 

Poza estetyką panele szklane przeznaczone do łazienek są bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Do ich produkcji stosowane jest szkło hartowane, czyli dodatkowo wzmacniane. W efekcie nie są podatne na łatwe rozbicie jak zwykłe szkło.

 

Gdzie zamontować szklane panele do łazienki?

Najczęściej montuje się panele szklane do łazienki pod prysznic. Tam mogą one sprawić, że codzienna kąpiel stanie się jeszcze przyjemniejsza. Wykorzystuje się wtedy najczęściej długie i wysokie panele dopasowane do wymiarów kabiny prysznicowej.

 

Gdy w łazience znajduje się wanna, także można zastosować panele szklane. Są one wtedy często umieszczane wzdłuż wanny lub montowane są na całej ścianie.

 

Inna opcja to zastosowanie paneli szklanych w pobliżu umywalki. Mogą one wtedy pełnić funkcję dekoracyjnego obrazu.

 

Panele szklane do łazienki na wymiar i gotowe

Obecnie w sprzedaży można znaleźć panele szklane do łazienki gotowe lub też można zdecydować się na ich zakup na wymiar. Pierwsza opcja, chociaż tańsza, nie daje jednak możliwości dopasowania wymiarów paneli do wymiarów pomieszczenia. Druga daje już więcej możliwości kupującemu.

 

Wybierając panele szklane wykonane na wymiar, można nie tylko dopasować je do miejsca montażu, lecz też dobrać idealne wzory tego typu dekoracji. Firmy wykonujące panele szklane na zamówienie mogą zaprezentować swoim klientom katalogi składające się z tysięcy różnorodnych zdjęć, dlatego można łatwo dopasować je do aranżacji.

 

Gdy zatem szukasz pomysłu na ciekawą alternatywę dla płytek i chcesz sprawić, że łazienka będzie wyglądała efektownie, pomyśl o zakupieniu panelu szklanego na wymiar, z którym wnętrze nabierze oryginalnego wyglądu. Z ofertami paneli różnych producentów można zapoznać się już teraz online.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − trzynaście =