Zastanawiasz się nad wyborem odpowiednich szafek do łazienki? Poznaj najważniejsze kwestie, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze tego typu mebla!

Jaka szafka do łazienki?

Szafki łazienkowe pomagają w przechowywaniu przedmiotów potrzebnych w łazience – kosmetyków, środków czystości, ręczników. O czym warto pamiętać przy doborze odpowiedniej szafki łazienkowej?

 

W łazience można zastosować szafki w różnych wariantach. Mogą być one zastosowane pod umywalką, ale także mogą być one wolnostojące – zwykle ustawiane są przy umywalce. Można także zdecydować się na zakupienie mebli łazienkowych na wymiar, aby dostosować je do wnętrza.

 

Jaka szafka łazienkowa będzie zatem najlepsza? Sprawdź nasze porady, z którymi znalezienie odpowiedniej szafki będzie jeszcze prostsze!

drewniana szafka łazienkowa

Szafki łazienkowe stojące

Najczęściej do łazienki kupowana jest szafka łazienkowa stojąca, która ustawiana jest pod umywalką, wieszana jest nad nią albo ma formę słupka. Taka szafka może pomieścić dużo różnych przedmiotów, pomagając w ich przechowywaniu.

 

Aby powiększyć optycznie małą łazienkę, warto zdecydować się na zakup szafki stojącej na nóżkach. Widoczna pod szafką podłoga sprawi, że pomieszczenie będzie wydawało się na większe.

 

Podwieszane – wiszące szafki łazienkowe

Ciekawym pomysłem będzie także szafka wisząca do łazienki, która podwieszana jest na kołkach. Tego typu szafki świetnie wyglądają w nowoczesnych wnętrzach, a także mogą one optycznie je powiększyć. Dodatkowo są one bardzo pomocne w utrzymaniu czystości w łazience!

 

Szafki łazienkowe z lustrem

Do łazienki można także zastosować szafkę z lustrem. W tej kategorii można wyróżnić dwa typy mebli, a dokładnie szafki wiszące umieszczane nad umywalką, a także szafki stojące wykończone lustrzanym frontem.

 

Szafka nad umywalką może być wyposażona w jedno, dwa albo trzy skrzydła, z których każde może być wykończone lustrem.

 

Otwarte szafki do łazienki

Do łazienki można także zastosować szafki otwarte. Są to szafki, które mają najczęściej formę otwartych półek na stelażu, ale także do tej grupy zaliczane są szafki na kółkach, które wyposażone są w kosze. Otwarte szafki są bardzo łatwe w użytkowaniu, ponieważ pozwalają na łatwe sięgnięcie po potrzebne przedmioty.

białe szafki łazienkowe

Na co zwrócić uwagę przy kupnie szafki łazienkowej?

  • Postaw na mebel wysokiej jakości, który posłuży na długi czas,
  • Dopasuj szafkę do stylu aranżacji wnętrza,
  • Zawsze dokładnie wymierz szafkę i dopasuj ją do dostępnego miejsca.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − sześć =