Zastanawiasz się, jaką szafę wybrać do swojego przedpokoju? W dużej mierze twój wybór będzie uwarunkowany powierzchnią jaką dysponujesz. Niemniej jednak zarówno w małych, jak i dużych przedpokojach świetnie sprawdzi się szafa 2 – drzwiowa.

Do czego jest nam potrzebna szafa w przedpokoju?

Podstawowym elementem wyposażenia niemal każdego przedpokoju jest szafa. Jej rola sprowadza się przede wszystkim do funkcji magazynowych. Pełni ona rolę zarówno garderoby, jak i również często spiżarni. Chowamy tam praktycznie wszystko, począwszy od butów, torebek i płaszczy, kończąc na różnego rodzaju akcesoriach, które jeśli stałyby luzem w mieszkaniu, powodowałyby znaczny nieporządek. Do wyboru mamy różnorodne rodzaje szaf do przedpokoju. Możemy zastosować zarówno szafę wnękową, narożną, lub też szafę wolnostojącą. Możemy kupić gotową szafę, jak i również zlecić wykonanie szafy na wymiar. Wszystko zależy od tego, jakie są rozmiary przedpokoju i na ile jest on ustawny.

Szafy 2 – drzwiowe do przedpokoju

Niezależnie od tego jaki model szafy wybierzemy, warto zdecydować się na szafę zaopatrzoną w podwójne drzwi. Zazwyczaj są to meble znacznych rozmiarów. Niemniej jednak to, że dysponują podwójnymi drzwiami sprawia, że dostęp do zawartości szafy jest znacznie ułatwiony. Szafy dwudrzwiowe mogą być zarówno uchylne, jak i przesuwne. Oczywiście szafy przesuwne są zdecydowanie najlepszym wyborem do przedpokoju, zwłaszcza takiego, który ma niewielką powierzchnię. Dzięki szafie z drzwiami przesuwnymi nie ma problemu z zajmowaniem wolnej przestrzeni, jak ma to miejsce w przypadku otwierania drzwi uchylnych. szczególnie Warto zwrócić uwagę na szafy z drzwiami, na których umiejscowione jest lustro. Będzie ono w znacznym stopniu odbijało światło i tworzyło wrażenie głębi, przez co optycznie cały przedpokój będzie wydawał się większy. Dysponując przedpokojem o sporej powierzchni, to możemy zaopatrzyć się w szafy dwudrzwiowe uchylne.

W dalszej kolejności warto się zastanowić, w jakim stylu powinna być utrzymana szafa do naszego przedpokoju. Ciekawym wyborem są choćby szafy w stylu rustykalnym, które znakomicie sprawdzają się niemal w każdym wnętrzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − 13 =