Mały salon w bloku może powodować sporo problemów z jego aranżacją. Jeżeli także stoisz przed tym niełatwym zadaniem, poznaj nasze porady dotyczące wyboru odpowiedniego stylu aranżacji!

Aranżacja małego salonu w bloku – jak go urządzić?

Gdy salon jest niewielki, wówczas często musimy iść na kompromisy przy jego aranżacji. Nie oznacza to jednak, że musimy rezygnować ze swojego ulubionego stylu aranżacji wnętrza.

 

Małe salony mogą być urządzone na wiele sposobów, lecz warto pamiętać o tym, że ograniczona przestrzeń będzie wymagała starannego dobrania materiałów, mebli i dekoracji.

 

Sprawdź przygotowane przez nas inspiracje salonu w bloku w różnych stylach, aby wybrać najlepszą opcję dla siebie!

 

Salon w bloku w stylu minimalistycznym

Gdy chcesz sprawić, że mały salon będzie wyglądał na znacznie większy, zdecyduj się na minimalizm. To modny obecnie styl aranżacji wnętrz, ale także jednocześnie styl życia, który zakłada ograniczenie liczby posiadanych przedmiotów.

 

Minimalistyczny salon zawiera tylko najpotrzebniejsze meble i nie ma zbyt wielu dodatków. W efekcie wnętrze wygląda na większe, ale także jest… łatwiejsze i szybsze w sprzątaniu!

 

Aranżacja salonu w stylu skandynawskim

Styl skandynawski jest dzisiaj bardzo popularny i wybiera go wiele osób. Wnętrza urządzone po skandynawsku są jasne, dają wrażenie przestronnych, ale także są przytulne.

 

W tego typu przestrzeniach często stosuje się drewniane podłogi, białe albo drewniane meble, w oknach nie wiesza się firanek, ponieważ zabierają światło. Duże znaczenie mają przytulne poduszki, koce, świece.

 

Salon w stylu boho

Boho to jeden z popularnych stylów aranżacji, który zyskał na znaczeniu w ciągu ostatniego roku. Taki projekt salonu w bloku powinien bazować na materiałach naturalnych, nawiązujących do stylu etnicznego, rustykalnego, kolonialnego, ale także do artystycznej bohemy.

 

Nowoczesny salon w bloku

W małym wnętrzu świetnie sprawdzi się także nowoczesny wystrój. Proste meble, także wykończone na wysoki połysk powodują, że pomieszczenie jest optycznie powiększone i eleganckie. Można dodać do niego także akcesoria glamour, na przykład kupić sofę i fotel tapicerowane welurem – aksamitem.

 

Aranżacja salonu w stylu loft

Ciekawym pomysłem będzie też mały salon w stylu loft, czyli industrialnym – przemysłowym. Dominują w nim naturalne, surowe materiały jak drewno, metal, cegła, beton.

 

Wybierając meble do małego salonu w bloku, warto zwrócić uwagę na meble z drewna na metalowych ramach oraz na dekoracje ścian z cegły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 5 =