Mała łazienka może być trudna w urządzeniu. Czym warto kierować się podczas jej aranżacji? Sprawdzamy różne warianty mebli łazienkowych i podpowiadamy, jakie z nich będą najlepsze do małego wnętrza!

Jakie meble łazienkowe wybrać?

To pytanie powtarzane jest bardzo często w kontekście urządzenia małej łazienki, na przykład w bloku czy w starszym domu jednorodzinnym, gdy łazienki miały niewielki metraż.

 

Do łazienek dobiera się meble jak:

  • Szafka pod umywalkę – z blatem albo do zabudowy umywalki,
  • Regały – w formie słupków, szafek dwudrzwiowych, szafek otwartych.

 

Aby dobrać odpowiednie meble do łazienki, warto przede wszystkim dobierać je tak, aby łączyły w sobie funkcjonalność, estetykę i dodatkowo pozwalały one na optyczne powiększenie małego wnętrza.

 

Jakie meble wybrać pod kątem ich budowy? Jaki styl mebli do łazienki o małym metrażu będzie najlepszy?

 

Meble łazienkowe stojące czy wiszące?

Do małej łazienki najlepiej wybierać takie meble, które odsłaniają podłogę. Zastosowanie takiego umeblowania sprawi, że łazienka będzie wyglądała na większą niż w rzeczywistości.

 

Taką funkcję mogą spełniać meble łazienkowe stojące na wyższych nóżkach oraz podwieszane, które świetnie nadają się do współczesnych aranżacji.

 

Skandynawskie meble do łazienki

Gdy lubisz naturalne, przytulne wnętrza, wybierz aranżację łazienki w stylu skandynawskim. Do jej wykończenia używane są meble drewniane albo imitujące drewno w jasnych wybarwieniach albo meble białe. Mogą mieć także ozdobne detale, na przykład czarne gałki, frezowania na fontach, drewniane nóżki.

 

Meble łazienkowe industrialne – loft

Jeżeli chcesz uzyskać efekt łazienki w stylu przemysłowym, czyli industrialnym – loft, wybieraj meble drewnopodobne albo drewniane z elementami metalowymi. Świetnie wpisują się one w styl wnętrz loftowych.

 

Nowoczesne meble łazienkowe

W nowoczesnym wnętrzu najlepiej sprawdzają się meble łazienkowe wykończone na wysoki połysk w kolorze białym, szarym, czarnym lub w odcieniach intensywnych, na przykład jak fioletowy, zielony.

 

Meble do łazienki glamour

Świetnym pomysłem będzie także łazienka w stylu glamour. Do niej najczęściej dobiera się albo meble retro w stylu ludwikowskim, albo meble nowoczesne.

 

Tanie meble łazienkowe

Gdy chcesz kupić tanie meble łazienkowe, postaw na te wykonane z płyt meblowych, o prostej konstrukcji. Wiele ofert niedrogich mebli do łazienek można znaleźć w sklepach internetowych i w popularnych marketach meblowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście + 19 =